Wednesday, June 10, 2009

INDIA - tee läbi enese 2/3Uskumatu, see poekutt mäletab mind alates esimesest päevast alates, kui Putthaparthi saabusin. Teab suht täpselt, millise tänavanurga peal ja mida ma öelnud olin jne. Et neil kaupmeestel on seal omaette mäng, et nad püüavad välimuse järgi ära arvata, mis rahvusest inimesega on tegu. Noh, Putthaparthis on see suht raske, sest siin käib rahvast tõesti kogu maailmast, ma olen ainuüksi nende paari nädala jooksul ikka väga palju erinevaid rahvusi näinud.

***

Aga alguses oli ta pakkumine, et ma olen venelane, ent siis ta oli kuulnud, kui ma olin kellelegi öelnud „I don´t like to speak in Russian!“ nii et see variant oli ära kukkunud. Teine arvamine oli, et ma olen poolakas, ent kui ta oli ühel päeval mu käest küsinud „Can I help you?“ (kusjuures ma isegi ei mäletanud seda korda?), siis ma olin konkreetselt vastanud „No thank you, I´m alright!“ peale seda lauset oli ta aru saanud, et poolaka kohta räägin ma liiga head inglise keelt. Hmm, tänud, see vist nagu kompliment või nii:D
Eks sellised komplimendid panevad muidugi kõrvu liigutama, aga samas püüan asja igas mõttes rahulikult võtta

Täna rääkis ta mulle lugusid sellest, kuidas mõned sõbrad on naiste pärast Indiast ära läinud – kes Ameerikasse, kes Austraaliasse – ühed on kiirelt tagasi tulnud, sest see pidavat nii totaalselt teine (ja nende meelest hullumeelne) maailm olema, teised elavad siiani õnnelikult seal. Üks konkreetne juhtum, millest ta rääkis ning mis talle täiesti mõistusevastane oli olnud, et kutt läks Ameerikasse elama, tüdruk aga tahtis suht varsti üksinda välja minna ning poiss ei suutnud ära imestada, et kuidas selline asi üldse võimalik on - muretses ja nuttis kogu öö ja ootas naist ning suht varsti peale seda tuli sealt tulema ???

29th of December. Shalllaaaa-laaaa-la-la ...
I am happy...may-be too emotional, but that´s alright. I gave blood in the most beautiful Hospital in the world :):) It was very nice, really.
After that I drank cold milk in my friend´s shop and we were talking a lot – one German lady also game into the shop, she has been visiting this place every year during last 15 years!? Very nice lady, so balanced and she had so many interesting thoughts. I learnt a lot.

See, et keel vahepeal inglise keeleks üle läheb, tuleb iseenesest ja ma proovin järjest spontaanselt kirjutada seda, mis pastakast paberile tuleb :D

Laterdasime õhtul ka mingi tunnikese. Ta küsis, mis mul aastavahetusel plaanis on. Let me think? Mitte midagi vist :D

No hurry, no worry, no curry!

Back from Omkar – üks mango ja viil ananassi on hinge all! Siin on ikka nii mega odav kogu see värske värk. Suur papaia 2.5 EEKu, mango samamoodi, ok, ananass on suht kallis teiste asjadega võrreldes „tervelt“ 7 krooni, 1 banaan on umbes 20 senti.


OM asub igal pool – meelel, keelel, südames. Kõigepealt lausu OM keelega ja seejärel meelega. Oma tähendus on sellelgi, kui kõlab 21 x OM

5x teovõimetele
5x tajuvõimetele
5x elukandjatele (viiele elemendile)
5x inimese kestadele
1 x dziiva´le


Käisin siin enda ja Sirje rahasid vahetamas ning kogemata läksid taskus mingid pakid segamini – long story short, praeguseks on kõik ok, aga mul jäi kuidagi raske tunne hinge? Et nagu oleksin tahtnud meelega petta või et 2x asju üle ei vaadanud.

Siit aga õppetund: kõike rahaga seonduvat on vaja võtta rahulikult ja külma peaga, kontrollides asjad igaks juhuks vähemalt 2x üle.

Mina võtsin ka oma pangakontolt raha juurde – hea on, et on, kust võtta. Kas pole pangakaart mitte imeline asi :D Samas, nüüd on taas kiusatus, et tahaks seda või teist või kolmandat osta, mida pole üldse vaja tegelikult.
Patt on vist sedasi siin meditatsioonipuu all istudes selliseid materiaalseid asju mõelda, ent praegu kukkus igal juhul sedasi välja.

Täna on üldse selline kahtlane päev? Soovid ja ihad on igas mõttes meele üle võimust võtnud. No näed, ka sellest imelihtsast olukorrast, kus mul on vaba voli ilma mingite kohustusteta olla, suudan ma kerge vaevaga endale muret tekitada, suutes siia kõrvale luua ka aja illusiooni, et mul pole piisavalt aega, et kõik need asjad tehtud saaks! Tegelikult on tervelt 10 päeva veel ees.

Õpetage lapsed rääkima, vaidlema, ennast väljendama, diskuteerima, et kaoksid kõnevõimet omavad, kuid tummad inimesed. Väga palju stresse kuhjub hinge, sest ei osata iseennast väljendada nii, et teine ei solvuks või poleks hirmu teist solvata.
Teineteise hellitamine ilma sõnadeta on ka häiriv, sest on tuntav puudujääk – sõna jõud. Sõna ei osata või ei julgeta seest välja saata. Mida kauem selline tunne püsib, seda suuremaks muutub ärritus enda ja kaasa suhtes ja tunded jahenevad. Naise kannatus katkeb tavaliselt esimesena, sest naine ei suuda elada tuhmunud tunnetega. Õige naised tunded peavad kristalselt särama – siis särab ka kodu ja pere
. /Luule/


Istun meie toa akna all – maailma üks ilusamatest vaadetest avardub mu kohal. See tuba on eriline justnimelt selle miljonivaate pärast :D Sai Ram selle toa eest.


Päike loojus hetk tagasi, kuu ja tähed on juba taevas, ent veel on selline mõnus hämarus. Palju negatiivsust on vist mu sees, sest täna tõmbasin darshanil selliseid vihaseid ja agressiivseid inimesi endale ligi. Üks naine peksis ees istumisest põlvili tõusnud naist oma plastikust lehvikuga ja üldse oli palju selliseid vingus nägusid.


Inimeseloom on ikka tänamatu küll – anna mulle miskit minu mõistes head kätte ning järgmisel päeval nõuan sama või rohkem, sest alla selle on läbikukkumine. Hoian kramplikult nii paljudest minevikuga seotud inimestest, olukordadest, tuleviku illusioonidest kinni, et see klammerdumine koormab. No worry, no hurry! Neid kahte lihtsat asja soovin siin järgida. 5 min hiljem. Tarvitseb mul kasvõi natukene proovida asjadest aru saada ning oma suhtumist parandada, kui asjad hakkavad muutuma :D

Jhon ütles mulle täna nii hästi „You are the boss of your mind. I also have sometimes the same thing, but usually I don´t believe what my mind is saying.“ Soovin ka mitte uskuda.

31.12.2008 Last day of this year.

„A“ on maailm
„U“ on taevas
„M“ on jumalik, väljaspool kõiki tajuvõimeid.


Üksnes kannatuse läbi pöördub meel sissepoole eneseuurimisele.

Pole olemas midagi, mida ei saaks harjutamise läbi saavutada.


Mul kummitab peas laul: „Peatage muusika, sest mu tüdruk tantsib teisega!“ ..hmm, kust see asi nüüd tuli :D

Igal juhul, Jhon saatis mu õhtul kümne paiku kenasti hotelliukseni ära, kuigi tuli välja, et siin on selline jalutamine – Kashmiri mees ja valge tüdruk – keelatud ? Et politsei pidi tulema? No kuulge,mida veel? Nii me siis kõndisimegi tegelikult eraldi tänavapoolte peal.
..“And be in the present!“ olid ta viimased sõnad, enne, kui ta läks.


Aga jah, ütleme nii, et siin pole uusaasta pidustustest jälgegi. Samamoodi, nagu ka igal õhtul, pannakse kõik kohad kell 22 või hiljemalt kl 23 kinni ning ongi vaikus, öörahu ning omamoodi on nii hea sedasi.

Kallis tütreke! Vana aasta kallid Dublinist. Imeliseimat aastavahetust! Ainult häid mõtteid ja armastust uude aastasse.
....Voodis...mis seal ikka, lähen magama ära. Happy new year Kristi Darling!“ This is very different one, but this is good, isn´t it?

Head uut aastat kullake! Follow your heart ...

1st of January 2009
Baba´s day thought algab täna sõnadega

„Truly speaking, nothing new has happened today. Do not wait the celebration of something new in Time until minutes, the hours, the days, the months add up to a year.
Celebrate the immediately suceeding second my an honest effort to get lasting joy....“


„Selle asemel, et tunda hirmu tuleviku ees, hakake parandama olevikku“ /Luule/


Elu on väljakutse – võidelge kuni lõpuni
Elu on laul – laulge seda
Elu on jumalik – veenduge selles


Ma jõudsin oma ringi tormamisega lõpuks täpselt samasse kohta välja, kust ma seda ringi alustasin. Hetkel seisan siin peavärava lähedal ning kuulan puhkpilliorkestri muusikat, mis kõvasti kõlab, ent hing ihkab mujale.

Istusin taas selle oma suure kivi otsas ning salli ära harutades võtsin ka enda „rahakoti“ kaelast ära. See oli kenasti siin minu kõrval. Hetk hiljem keerasin korraks teise külje ja see jäi mu selja taha, ent miski tunne sundis mind peaaegu kohe end tagasi keerama ning hea oli, et seda tunnet kuulda võtsin, sest hetk hiljem oleks mu rahakott ära varastatud olnud ???
Olen küll siin täiesti eraldi nurgas ja suure kivi otsas, aga ikkagi? Uuuhh, ettevaatlik tuleb olla kullake – seda tasub alati, alati kaelas hoida – noh, bassein välja arvatud vast:D

Mulle meeldib siin, tõesti-tõesti väga meeldib. Mul on juba igast ideid peast läbi käinud, et ostan juuni alguseks ühe otsa pileti Delhisse ning sealt edasi saaksin Jhoni kaasabil Kashmiri minna. Ja ärimõtteid, kuidas saaks hakata neid salle ja värke Eestis müüma, et teeks sellise India poe vms. Nagunii tõuseb kogu see vaimsus ning siin viljeletav mõtteviis kogu maailmas väga hinda. .... ja fakt, et eile, kui olin taas korra selle algkooli värgi peale mõelnud, sedasama poissi nägin, kes mulle tolle visiitkaardi andis, mille ma ära kaotasin ?! Süda oleks justkui midagi ära tundnud?!


Step by step, day by day astub ta mu südamesse üha sügavama jälje. Aga mina kardan . soovin armastada ja olla armastatud, ent kui mulle see võimalus nina ette laiali laotatakse, siis löön ma põnnama.

„Which paradise do you come from?“ ütles üks Jhoni sõber just praegu. Well, selline meelitamine on osa nende kaubandusest :D nii et väga tõsiselt nendesse lausetesse suhtuda ei tohi.

.....aga täna teen ma neidsamu tegevusi rahulikult ja hea meelega. Ma olen siinoleku ajal väga palju muutunud. Väline muutus on vaid sisemiste nihete tulemus, muud ei midagi. Noh, riiete ostmise tulemus ka muidugi :D Aga jah, hommikul võtsin oma lilla küünelaki maha ning panin kena roosa laki peale – olen ikka väga tibi. Olen õppinud, kuidas olla naine :) ..üldse on kuidagi palju asju hakanud paika loksuma.

„Kui õpilane on valmis, siis õpetaja saabub!“ tunnen seda praegu iseenda peal suurepäraselt. Ma olen kõigi neid negatiivseid kogemusi vajanud, vastasel juhul poleks ma viitsinud iseenda kallal nii palju vaeva näha.

Jhon on hetkel minu jaoks suur õpetaja, kusjuures vist on tõsi see, et murtud südant saab vist tõesti kõige paremini ravida aja ja armastuse abil ?!

„Aja raiskamine on suurim rumalus. Inimene ollakse siin ja praegu. Siin ja praegu on võimalus saavutada ülim siht elus“

Olen ilus ja puhanud ja rahulik :)


Money comes and goes.
Morality comes and grows


What man meets in life is destiny
And how one meets it is self effort.

Be good
Do good
See good


Kõrvaloleval pildil oleva mehe nägu on nats ahvistunud, muidu olen ju lausa kunstnik, kas pole :D? Minu ümber kogunes hulk uudishimulikke, kes tahtsid näha, mida ma teen. Well, mul on palav kusjuures. Mõistus peksab segast, mõtted tiirutavad kontrollimatult peas ringi.

Love is giving and forgiving Yes, yes easy to say, little bit harder to do :):)

No comments: