Wednesday, May 16, 2012

Hingele Pai :)

On asju, mis meelde ei jää.
On asju, mis meelest ei läe...
Elu tõestab ikka ja jälle, kui imelikult imepärane ta on.
Elu tõestab ikka ja jälle, kuidas ta täisringidena keerleb.
Seega, tahan ma seda või ei, kuid teatud aja tagant toob ta mu nii mõneski mõttes taas samasse punkti tagasi, justkui öeldes: "Show me what you´ve got?" :)

Ei ole küll midagi uut siin Päikese all, kuid ometi on kõik ju iga Jumala päev uus.
On olnud palju rõõmu, inspireerivaid inimesi ja sündmusi.
Olen osa saanud asjadest, milledest osa saamist ülimaks privileegiks pean.
Tõsi, viimased kuud on nõudnud palju usku, usaldamist ja KANNATLIKKU OOTAMIST ning ma valetaksin, kui ütleksin, et need on ladusalt kulgenud.
Just hiljuti arutasime, kui suur vahe on, kas
KUULDA, KUULATA või KUULETUDA ja nüüd sain seda reaalselt ka omal nahal tunda, et on küll vahe jah :)

*
Minu Eestist äraoldud aastate jooksul on Merit Raju kirjutanud mitu toredat raamatut.
Järjekordne tõestus ja väljakutse mulle endale, et Kristi, mida või keda sa ootad?
Siiski, süda läheb soojaks, kui tema kirja pandud ridu lugeda. Muidugi on ka niisama hea, tore ja julgustav saada taaskord kinnitust, et selliseid inimesi, kes sedasi mõtlevad, on ja tekib aina juurde. Ning et on olemas inimesi nagu Merit, kes kõike seda jagada oskavad, soovivad ning julgevad.

Kell on üks öösel, kuid ma jäin ühte tema raamatut sirvima. Riine diivanil lebav "Hingele pai" raamatu lõpp, nagu ka kogu ülejäänud teos, on inspireeriv ja mõtlemapanev ning mitte ainult - nagu näha, siis ka tegutsema panev :)

Tahes tahtmata tulevad meelde Viimses Reliikvias öeldud read: "Kui mitu korda ma pean ühte ja sama meest maha lööma?" Miks need mulle meelde tulevad? Sest mul on tunne, et oi jeerum, kui mitu korda ma pean neid mingeid asju lugema/kuulma/kogema, et nende tõeline olemus ja sisu minuni jõuaks?

Siinkohal on toodud Meriti mõned mõtted selle raamatu lõpust ja kuigi ma omavoliliselt neid lõike natukene kärpisin, on nende põhiolemus siiski kenasti olemas.
"Peaksime varem või hiljem mõistma, et tiirutame nõiaringis, ja selle katkestama, et jõuda järgmisele tasemele. Üks muster, mida olen suutnud murda, on pidev teeolek. "Noh, sa lähed nüüd jälle maailmareisile?" kuulen oma tuttavatelt, kui nad saavad minult teada, et kaotasin töö. Aga ei lähe seekord! Mulle meeldib, kui mu elus on erinevad faasid ja mustrid. Praegu on teadlikult kodumaisem aeg ja reise teen ainult hädapärast, sest Eestis on praegu väga hea ja ma juba tean, et iseenese eest ei saa põgeneda."
/---/
"Tegelikult me võime kõike teha, mida hing ihaldab! Lõpuks polegi need väga meeletud või hullud asjad ja seepärast peab nad kindlasti ära tegema, sest mõttetu on end pidurdada poolmeeletute asjadega. Päris hullud asjad tuleb samuti ära teha - kas või kiusu pärast (mis mõttes ei sobi või pole eakohane! Millal siis veel?).

Kirjuta mõni raamat! Või blogi. Kirjuta luuletusi ja pane need veebi üles. Hakka midagi veebis müüma või tõlgi midagi ja pane üles. Tee lahedaid videosid ja pane You Tube´i. Tee asju pühendumise ja kirega. Kirjuta mingi veebilahendus, mis aitab inimeste elu mugavamaks teha. Proovi midagi, mida sa oled alati kartnud, ja filmi seda enese ja teiste jaoks. Nikerda midagi ja müü see ära. Korralda lahe üritus, kus sa ise tahaksid osaleda. Ole ISE, päriselt selline, nagu sa oled alati tahtnud olla. Tee oma firma, mis teeb ainult ühte asja, aga see-eest väga hästi. Pane oma süda ja hing millessegi. Ütle välja, mida keegi ei julge öelda. Tee midagi, mida teised ei julge teha. Aita kedagi, keda keegi ei julge aidata. Tee teiste
elu paremaks. Kui oled musikaalne, loo muusikat. Aita teistel leida inspiratsiooni. Õpeta noortele või kasvõi oma kolleegidele ägedaid asju, mida sa ise tead või oskad. Aita inimestel teha asju, mida nad pole kunagi varem teinud. Loe hästi palju ja siis kirjuta. Armasta, ole armunud ja õnnelik. Tee üks heategu päevas. Aita neid, kes on kurvad, vaesed, haiged, segaduses, vihased või depressioonis. Õpi, tegele asjaga ja siis õpeta seda. Otsi uusi inimesi enese ümber, saa nendega sõpradeks ja õpi neilt. Ära karda eksida. Loo uusi rõivaid ja otsi omale kaltsukatest sinu isiksusega sobivaid. Tee vanadest asjadest endale uusi. Värvi oma kodu üks sein või kõik toad uut värvi. Kingi lahedaid isetehtud kingitusi. Loe vahelduseks imelikke raamatuid ja kuula aeg-ajalt natukene suvalist raadiot. Käi kohtades, kus sa varem pole käinud. Tee midagi Eestis ära, mida oled näinud või kogenud välismaal käies. Uuri väljapaistvate inimeste elulugusid. Üllata inimesi. Heegelda midagi ilusat või koo kampsun. Reisi. Proovi huvitavaid kursusi. Tee vähem, aga paremini. Ole aus. Ole kirglik. Ole milleski tõesti väga hea. Harjuta palju. Hästi palju. Alusta praegu. Ja osta endale ilus päevik - parem on, kui suures formaadis, sest siis on mõtted ka suured."
/---/


"EI TOHI OMA ELU EDASI LÜKATA!"
/---/
"Ma tahan aidata inimestel kujundada elu, millest nad unistavad."
*

*
*
Usun, et läbi oma olemuse, tegevuste ja raamatute oled Sa Merit selle viimasega juba edukalt algust teinud.
Aitähh Sulle!
Kuidas ma oma hingele pai saan teha?
Ma ju tean, olen ammu teadnud, kuid ma ei oska öelda, miks oma hinge sagedamini ei paita. Siiski, paar nädalat tagasi, kui ühele heale tuttavale sünnipäevaks luuletust kirjutasin, sai mu hing ühe suure ja pika PAI :) Tõsi, luuletuse valmides sain aru, et kokku tulid read, mida ennekõike mul endal kuulda oli vaja. Aga kas ma USUN ja USALDAN piisavalt, et sellele sõnumile ka kuuletuda??? :)

*
Tuleb ja läheb
*
Sõbrad tulevad ja lähevad,
edu tuleb ja läheb,
tervis tuleb ja läheb,
raha tuleb ja läheb,
ent AEG, aeg on ainus, mis ei tule,
sest AEG - tema ainult läheb!
*
Seepärast usu ja usalda.
Kuula ja kuuletu.
Vaata oma silmadega.
Tunneta oma südamega.
*
Mis toimub su elus, su ümber?
Millistes tunnetes kümbled?
Mis on see, mis tõeliselt loeb?
Mille osas igatsus rindu poeb?
*
Pisikene laps on sinu sees,
kord nägu naerul, siis silmad vees.
Tema teab ja tunneb hästi,
seda mis tegelt on vaja, mitte mis kästi.
*
Tema teab, et väline ilme see miskit ei maksa,
tema muretult ainult oma teed mööda tatsaks.
Selle lapse käes on võti, mis keerab,
igat lukku ja südant - seda isegi eemalt.
*
Pisikene laps on sinu sees,
metsik elujõud tal soontes keeb.
Tema lapsesilmad vaatavad su poole üles,
ta laulab, endal pea sinu süles:
*
"Elu on mäng, mida siia maailma mängima tulin.
Elu on lill, mida imetlema tulin.
Elu on armastus, mida jagama tulin.
Elu on rõõm, mida kõva häälega hõiskama tulin.
Shalllaaa-laaaa-laaaa....
*
Mis on see, mida on vaja,
et Sulle meelde tuletaksin?
Mis on see, mida sa varem teadsid,
kuid praeguseks unustanud oled?
Küsi, küsi ja las me mõtleme koos.
Shalllaaaa-laaaa-laaaa....
*
Olen küll vaid pisikene laps,
ent pea püsti ja rind ees,
sinuga koos sel eluteed käin!
Shalllaaa-laaaa-laaaa
*
Küsi, küsi, sest koos me teame.
Koos me oskame, koos me saame.
Olen küll vaid pisikene laps,
ent minu usk sinusse on suur.
Olen küll vaid pisikene laps,
ent armastus mu südames on suur.
*
Elu on mäng, mida siia maailma mängima tulin.
Elu on lill, mida imetlema tulin.
Elu on armastus, mida jagama tulin.
Elu on rõõm, mida kõva häälega hõiskama tulin.
Shalllaaa-laaaa-laaaa"

No comments: