Monday, May 29, 2017

Enesekindlusvabrik ja Sotsiaalsed Arhitektid

Meil on suur rõõm ja au tutvustada Teile oma "lapsukest", kellega oleme juba mõnda aega ♡ südamest ja südamega ♡ toimetanud... :) 
Enesekindlusvabrik OÜ tütarettevõte – Sotsiaalsed Arhitektid OÜ
Registrikood: 14263677, loodud 22.05.2017 Juhatuse liige: Kristi Märk Asutajad: Kristi Märk ja Ketlin Kiisa Sotsiaalsed Arhitektid OÜ Õiged inimesed õigetele kohtadele Missioon Ühendame inimesi, ideid ja olukordi, luues seeläbi lisaväärtust, millest võidavad kõik osapooled. Teenused Koostöös Enesekindlusvabrikuga pakume:
* personaliotsing;
* personalijuhtimine;
* koolitused;
* avalikud suhted, sh sise- ja väliskommunikatsioon, kvalitatiivsed intervjuud, turundus.


"We don´t attract who we want, we attract who we are."
– John Maxwell

Siis, kui juhused on kõike muud kui juhused. Siis, kui mõtete ja arusaamade sarnasus tummaks võtab. Siis, kui aastaid mõeldud mõtted "iseenesest" ellu ärkavad. Siis, kui võimalikust tuleviku ametist saab ühtäkki reaalne oleviku roll. Siis, kui Elu annab selgelt mõista: "Palun, siin see on, puuduolev puzzletükk, mida olete taga otsinud!" Tänu Enesekindlusvabriku visionääridele on aastaid minu peas ringi keerlenud kontseptsioon ellu ärganud, tuule tiibadesse saanud ja meie enda elud kõige positiivsemas mõttes pea peale keeranud ...heh, ning see kõik on alles alguste algus ;)


_____ ______ _____ _____ _____ Tagasi algusesse ehk mis, kust ja kuidas?

Sotsiaalne arhitekt 

21.03.2014

Detsembris 2012 olen saatnud sellise kirja. "Pean tunnistama, et tavaliselt ma Lääne Elu paberlehte ei osta ning väga ka ei loe, kuid kuna eilsesl lehes oli muude asjade hulgas juttu ka meie heategevusüritusest, läksin spetsiaalselt lehte ostma. Seega olen läbi lugenud ka loo Sinust, mis seal üle kahe lehe laiub ja usun, et mõte, mis seal ka ise välja käisid, et "Mul on vaja, et teataks, mis ma mõtlen" täiesti toimib, kuna vähemalt minul tekitas see küll päris mitmeid ideid ja paralleele. /---/

Mõne kuu eest arutasime sõpradega ühe võimaliku tuleviku ameti - SOTSIAALNE ARHITEKT, kelle ülesanne on ühiskonna sees ühendada ja ehitada struktuure, koostöövõrgustikke, viia kokku sarnaselt mõtlevaid inimesi jms. Kui Sina seal Eesti kaardist räägid, et tuleks võtta kõik kokku ja nõu pidada, siis see on vist enam-vähem sama asi
Ma ju ei tea, mis see sotsiaalse arhitekti amet endast täpselt kujutab, sest seda pole veel olemas, aga ma tunnen, et siin Haapsalus on mulle just selline roll "sattunud". Minust on saanud sideaine, ühendav lüli, kes inimesi omavahel kokku viib.
Ilmselgelt ei ole see ainult minu teene, vaid ka keskkond ja tingimused, millega kokku puutun, on hetkel selle jaoks väga soodsad, sest juhtpositsioonidel on (heas mõttes) teistmoodi mõtlevad, avatud meeltega ja koostöövalmis inimesed."
21.03.2014
ehk siis täna, pea poolteist aastat hiljem, on sotsiaalse arhitekti teema ja roll mu elus endiselt aktuaalne, kuna see kontseptsioon aitab mul end natukenegi defineerida ning näha oma olemuses ning otsustes teatud seaduspärasusi. ♡ See on justkui minu nähtamatu "tööjuhend", millest lähtun. Peamiseks erinevuseks tavalise tööjuhendiga võrreldes on see, et indikaatoriteks, mida ja kuidas tegutseda, on sisetunne ja südame hääl :) /---/ Jah, tõsi ta on, et tuiskan keeristormina mööda erinevaid kohti, kuid samas on fakt see, et minu keerlemiste ja pöörlemiste läbiv tunnusjoon see, et seni, kui ma kusagil olen, loon ma seal sees korda, ühendan lülisid ning ehitan süsteemi. Ma lähen kuhugi, annan enda aja, energia ja hinge, tehes nüüd, siin ja praegu nii palju kui vaja ja/või võimalik ning liigun edasi. /---/
Ma ei saa sinna midagi parata, et näen absoluutselt igas inimeses, olukorras ja organisatsioonis arengupotentsiaali ning tulevikuperspektiivi ning vaimusilmas ka neid inimesi, kes on vaja selle olukorra "tekitamiseks" kaasata.  Jah, mis seal salata, näen üldjuhul väga kiirelt ka seda, kes on see inimene, kes oleks minu enda koha peale kõige õigem ja soovitatavalt parem kandidaat, kui mina ise olen. Kusjuures, ma absoluutselt ei väida, et need minu nägemused oleks oleks mingi ainuõige tõde või lahendus. See on lihtsalt minu viis asju näha ja teha ning enam ammu pole see mu tegevus, vaid pigem minu olemus.
Olen juba aastaid lähtunud põhimõttest, et I Learn - I do - I teach - I duplicate - I go! Õpin - teen - õpetan - kopeerin - lähen!"
Sotsiaalne arhitekt (21.03.2014)

10
aastat
6 erine
vat elukohariiki
10+ kohta, mida olen koduks nimetanud
10+ rolli ja töökohta: avalike suhete juht, müügiesindaja, 
turundusjuht, vabatahtlik Inglismaal Humana laos, Soolateraapia SPA manager/administraator Iirimaal, ukselt uksele müügimees, juhiabi, lapsehoidja Ameerikas, inglise keele õpetaja, noorsootöötaja, spordilaagri juhataja, projektijuht, tursimiinfopunkti klienditeenindaja Santiago de Compostelas, kodukontori juht ja liiider :) Egiptuses, hosteli administraator Poolas, kaugtöökontori vabatahtlik Tenerifel, info- ja arenguspetsialist, pressiesindaja, ajakirjanik.

...mnjaa, kuigi ennekõike, mistahes hetke rollis olenemata, erinevate inimeste ja olukordade ühendaja ning süsteemide looja ♡    ♡      

Organiseeritud kaos
 (28.02.2014)

Edasi-teistmoodi-
paremini-efektiivsemalt-
rohkem südamega-rohkem mina ise-
rohkem enda moodi-rohkem olulisi asju-
rohkem enda peremees-rohkem oma kutsumust järgides...

"Alguses vaatad, 
et täielik kaos, 
ent kui Sind tundma õppida, 
saab aru, et see on organiseeritud kaos!"

See on lause, mis mulle alles eile öeldi ning ma arvan, et see sõnade paar - organiseeritud kaos - sobib mind iseloomustama päris hästi :)

Kümme asja ja erinevat teemat ajab teineteist taga, paralleelselt on käsil see ja teine ning kolmas 
 kõik erinevad asjad, mis mingit moodi siiski nii tihedalt seotud, et on võimatu tõmmata piiri, et nii, sellega tegelen ning sellega mitte.

Põimumine, 
lõimumine, 
valdkondade ülene, 
organisatsioonide vaheline, 
KOOStöö...

Sünnivadki ju parimad asjad alati koostööst ja meeskonnatööst ning kõik, mida keegi teine suudab teha sama hästi või paremini kui mina ise, võiks ja tuleks ära delegeerida.

Mõttekaaslased,
teekaaslased,
koos tegemise rõõm,
eneseteostus,
emotsioon,

inspiratsioon, 
see õige tunne hingesopis...
/---/Kui mulle anti ette lahter, kuhu lühidalt kirjutada "About you", ilmusid sinna sellised read:
"Ühendan, korraldan, suhtlen ja kirjutan.
Südamelähedasteks teemadeks on PR, mentorlus, noored, inspiratsioon, motivatsioon ja rahvusvahelised ettevõtmised."


Organiseeritud kaos 

28.02.2014

________________________________________________________________
27.03.2017 kell 8.25 Kohustuslik STOP
korralik mõttepaus ja seejärel põhimõtteline, kogu ELU puudutav, KÄIGUVAHETUS :)
________________________________________________________________ 29.03.2017 kella 21.30 paiku

29.03.2017 kell 22.13
Hei, Kristi ! Kuidas Sul läinud on? Pole ammu aega näinud ega rääkinud. Pöördun Sinu pole palvega, et ehk on Su tutvusringkonnas... /---/ Tänan Sind juba ette, kui leiad võimalusel aega mõelda, kas Sinu tutvusringkonnas võiks olla usaldusväärseid inimesi, kellega võiksime ühise keele leida Ilusat jätkuvat nädalat! Ketlin


________________________________________________________________
USKUMATU PRIVILEEG See, kuidas ja millest lähtuvalt Ketlin töötab. See, milline meeletu kogemus ja kompetents tal personalitöö valdkonnas on. See, kuivõrd hingest ja hingega ta pühendub ning mil moel südamega asja juures on. See, kui suures osas kattusid omavahel tema kirjeldus, milline võiks ideaalis välja näha professionaalne ja kvaliteetne personaliotsingu ning -juhtimise protsess, ning minu nägemus SOTSIAALSETE ARHITEKTIDE rollist. Mnjaa, ütleme nii, et see meie visioonide paralleelsus ning mõtete sarnasus võttis kergelt öeldes pahviks ning seetõttu tundus ainuõige mingite valdkondadega ühiselt edasi minna.

Praeguseks on mul au ja rõõm teha igapäevaselt koostööd inimestega, kelle jaoks seesugune AUKOODEKS ja VÄÄRTUSED pole mitte ainult sõnakõlks, vaid see, millest nad ka reaalselt oma igapäevases tegevuses lähtuvad.

On rõõm ja on au!
________________________________________________________________"Thoughts Become Things. ...Choose The Good Ones" :) The Universe

No comments: