Sunday, April 6, 2014

Enesevalitsemine, distsipliin, kannatlikkus ja ajastamine

"Minu heategija mõtles välja strateegia, kasutades sõjamehelikkuse nelja tunnust: enesevalitsemist, distsipliini, kannatlikkust ja ajastamist.

Esimeseks sammuks on saada õpilaseks. Kui õpilaste suhtumine iseendasse ja maailma on muutunud, astuvad nad teise sammu ja saavad sõjameesteks, mis tähendab äärmist distsipliini ja enesevalitsust.

/---/Kannatlikkus tähendab oodata ilma kärsituseta - sündmuste kulust ette tormamata ja ärevusse sattumata lihtsalt rõõmsalt oodata - see, mis tulema peab, tuleb - siis, kui on õige aeg.
/---/
Ajastamine on oskus leida õige hetk selle vabastamiseks, mida on pikka aega tagasi hoitud. Enesevalitsemine, distsipliin ja kannatlikkus on nagu tamm, mille taha kõik kogutakse. Ajastamine on värav tammis."

~Carlos Castaneda~
"Sisemine tuli"

Haarasin täna raamaturiiulist raamatu, mis juba pikka aega seal seisnud - laenasin selle kunagi Indreku käest ja nüüd, enne kui plaanin selle tagasi viia, otsustasin seda korraks sirvida.
Castaneda raamat on minu jaoks pisut liialt raske lugemine, kuid tema mõtted ning tsitaadid, nagu sellest postitusest näha, kõnetavad mind küll.

No comments: