Tuesday, May 18, 2010

õpetaja

Tegelen viimaste tööde ette valmistamisega, et selle õppeaasta otsad kokku tõmmata. Peaaegu sama aja võtab hetkel ka oma klassi juhatamine - nendega juba igav ei ole, pidevalt on mingi jama :)))
Tegelt teen siin suures osas ka asju, mida neile juba ammu lubanud olen.
Nii panin lõpuks ometi meie klassi blogisse üles paar kuud tagasi tehtud klassiõhtu fotod.
Lisaks tegelen klassiekskursiooni korraldamisega, et mis ja kuidas?
*
Kõige rohkem olen aga "hõivatud" kalendrisse vaatamise ja päevade lugemisega, kuna sisuliselt seisan õpetajana klassi ees veel vaid 9 koolipäeva !
Neist teen tõsiselt tööd veel ainult selle nädala 3 päeva + osa nädalavahetusest, mil peagi toimuvate testide hunniku ära parandan.
Mida see päevade lugemine annab?
Mida ma nii väga ootan?
Kas seda, et peale kooli lõppu pole enam mitte midagi oodata või ???
*
Kui välja arvata seik, et laupäeval käisin TLNs koolikokkutulekul, on muu isiklik elu "ON HOLD" reziimil :D
Meie lennust oli kohal 8 inimest.
Kui klassijuhatajad Anu ja Deivi laste kohta küsisid, et kellel juba on, siis raputasid kõik 8 kohalolnut pead ja tegid nalja, et need, kellel lapsed on, on lastega kodus :))) Kusjuures see ongi peaaegu tõsi, kuna suuremal osal on vähemalt 1 laps praeguseks ikka olemas juba - noh, me oleme juba sellises kõrges eas :D - nali naljaks, vahest ple see üldse naljakas tegelt.
Enamik õpetajatest on siiani paigas ja olid ka kohal. Nad ei ole põrmugi muutunud. Kui, siis ainult paremuse poole ... ometi on meie lõpetamisest juba 8 aastat möödas. On ka või ??? Jap, vist küll, vähemalt kalender väidab sedasi :))
*
Kuna olen peale sealset ühikaelu ja Tartust tagasi kolimist enamik aega samas kandis elanud, siis jäid kõik kodud ükshaaval tee peale ette. Seebi, Tondi, Alajaama - tõsi, viimase ette saamiseks tuli paar lisaliigutust teha ... õhtul linnast välja sõites isegi meie kõige ajutisem korter Kivila tänaval.
Lugesin siin just ühel õhtul kokku, et olen peale gümnaasiumi lõpetamist lisaks meie pere kahele kodule, Lopale ja Ristikule, kümnes kohas elanud, nii et kokku kaksteist kodu- mis rohkem, mis vähem ajutine :D asuvad nad viies linnas/kohas ja kolmes erinevas riigis.
Huvitav, kas järgmised 8 aastat tulevad ehk vähe rahulikumad või !? Tahaks loota küll jah :)))
*
Tundub, et lasen õpetajana endale omases stiilis, et kõik asjad viimasel minutil, lõpuni välja.
Kell on 22:21 ja ma pole veel homsete tundide ette valmistamisega pihtagi hakanud.
Hommikul mõtlesin, et võtan kätte ning teen ära, max paar tundi läheb, aga ilm oli liiga ilus ja kõik muud "olulised asjatamised" nagu ujumine, kisselli keetmine, muru niitmine, niisama pleesitamine jms, võtsid terve päeva ära :D

No comments: