Sunday, October 21, 2007

HULL toidutegemine HULL´is :)


Palju, palju, palju inimesi .... palju, palju, palju söögitegemist, meeletud söögikogused, ropud musta nõude hunnikud ja koristamine.
Aga selle kõige kõrval ei tasuks siiski unustada, et kõike tehakse tiimides ning üheskoos, nii et kõikjal käib otseses mõttes töö ja vile koos. Raadio mängib, rahvas tantsib või laulab kaasa, kuigi tegelikult käib kibekiire töö, sest 100-le inimesele on vaja süüa teha.
"Külmkapp" on sisuliselt sahver, mis on süüa täis. Banaane oli ostetud kastidega, juustu 5kg suurte tükkidena jne. Seda ei oskagi kirjeldada, seda peab ise nägema, aga igal juhul on mul tekkinud täielik austus kokkade vastu, kes hommikust õhtuni sellist tööd teevad. Noh, eks neid ameteid on veel, mille peale nüüd, vaid kahe nädala möödudes teisiti vaatan, aga see selleks.
Püüan mõned fotod ka lisada, eks näis, kuidas õnnestub, sest ainuüksi ühe foto üles laadimine võtab nii kuramuse palju aega .... aga kuna endiselt jagan ideed, et üks pilt ütleb rohkem kui sada sõna, siis ei ole kahju seda aega kulutada.

Study Weekend on oma olemuselt tegelikult nädalavahetus, kus kõik GAIA tiimid üle terve Inglismaa tulevad ühte kohta kokku, meist tehakse töögrupid ning me õpimegi selle nädalavahetuse jooksul eelkõige tiimina töötamist.

Sest antakse täielikult aru, et mis tahes valdkonnas pole üksinda toimetades võimalik väga suuri asju korda saata, aga kui on palju inimesi, kes töötavad ühe asja/eesmärgi vms heaks, siis igaühe natuke teeb kokku PALJU.

Eks õppisime kõike muud ka natuke, näiteks oli selle Study Weekendi teema "INDIA" - sealne üldine olukord ning Humana People to People projektid, mis seal praegu teoksil on.

Me võime kuulata ja pilte vaadata, kuigi seda elu, mis seal TEGELIKULT on, me reaalselt ette kujutada ei oska. Ei oska mõeldagi seda, et enamik lapsi ei käi mitte koolis, vaid tööl. Et tüdrukute keskmine abiellumise iga on 12.5 aastat ning et hiljemalt 14-15 aastaselt on neil endal lapsed. Et rohkem kui pooled naised ei oska lugeda ega kirjutada jne jne.

No comments: